وظایف طلاب علوم دینی درون قبال جامعه
۱۵ام بهمن ۱۳۹۶ زوارین

استاد سطوح عالی حوزه علمیه امام القائم(عج) اعلام کرد: طلاب علوم دینی باید درون کنار تقوا و دوری از نافرمانی های الهی درس خود را به خوبی بخوانند زیرا جامعه کنونی به طلابی نیازمند هست که سواد کافی را برای پاسخگویی به عموم مردم داشته باشد، آیت الله مطهری(ره) از جمله شخصیت های بود درون علوم فقه، اصول و.. صاحب نظر شناخته می شد تا جایی که توانست درون مقابل منافقینی که سعی درون وارد کردن خدشه به دین اسلام را داشتند ایستادگی کند.

به گفته سرویس قرآن و معارف خبرگزاری ذاکرنیوز ، مراسم درس اخلاق حوزه علمیه حجت بن الحسن(عج) تهران با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم میرباقری، استاد سطوح عالی حوزه علمیه امام القائم(عج) با موضوع آداب طلبگی با حضور مدیر و طلاب درون سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد.
حجت الاسلام میرباقری درباره خودسازی طلاب اعلام کرد: اساتید ما درون موارد بسیاری طلاب علوم دینی را توصییه به اصلاح صفات درونی می کردند چراکه معتقد بودند خودسازی ما سبب هدایت مردم خواهد شد و این موضوع درون روایات اهل بیت(ع) به ما سفارش شده به عنوان نمونه امام صادق(ع) فرموده اند تمامي علوم درون شناخت درخواست های خداوند از بندگان و درک نعمت های عطا شده از سوی حضرت حق خلاصه می شود، شغلی که گزينش کرده اید بسیار ارزشمند هست زیرا پیامبر خطاب به أباذر فرمودند ساعتی درون مجلس عالم نشستن از سالیان بسیار عبادت بالاتر هست.
وی ادامه داد: آثار بسیار زیادی را درون روایات برای عالم دینی بیان کرده اند درون عین حال نکته قابل دقت عدم دلبستگی عالمان دینی به لذائذ فانی دنیاست زیرا چنین لذت های درون مقایسه با لحظات مناجات با خداوند متعال غیر قابل مقایسه هست و این چنین صفتی را درون ویژگی های رفتاری بزرگان مشاهده می کنیم، فرزند آیت الله العظمی بهجت(ره) نقل می کردند پدر درون طول روز به اندک طعامی قانع بودند ولی هنگام ارتباط با معبود گویی خانواده خود را هم نمی شناختند.
میرباقری افزود: هدفی که درون حوزه پیش گرفته اید را دنبال کنید و با تحریک های بعضی از اشخاص تغییر عقیده ندهید، بنده با اینکه قبل از ورود به حوزه مدارک عالیه دانشگاهی را اخذ کرده بودیم با این حال تصمیم خود را گرفتم و به تحصیل علوم دینی پرداختم تاکنون که تربیت سربازان امام عصر(عج) وظیفه واقعی و اصلی خود می دانم، رعایت تقوای الهی و بی اعتنایی به تجملات دنیا از وظایف دیگر شماست که باید بدان دقت کنید.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه امام القائم(عج) اعلام کرد: طلاب علوم دینی باید درون کنار تقوا و دوری از نافرمانی های الهی درس خود را به خوبی بخوانند زیرا جامعه کنونی به طلابی نیازمند هست که سواد کافی را برای پاسخگویی به عموم مردم داشته باشد، آیت الله مطهری(ره) از جمله شخصیت های بود درون علوم فقه، اصول و.. صاحب نظر شناخته می شد و درون دروان طلبگی خود از محضر اساتید بسیاری دسترس می کرد تا جایی که توانست درون مقابل منافقینی که سعی درون وارد کردن خدشه به دین اسلام را داشتند ایستادگی کند و تألیفات مختلفی را درون جهت احیاء مکتب تشییع ارائه دهد و لذا ایشان از جمله عالمانی هست که علم کافی را دارا بود.
گفته از محمد ایمانی مهر


مطالب پیشنهادی