نماز ترازوی سنجش شخصیت انسان هست/ ویژگی نماز مقبول چیست؟
۲۹ام بهمن ۱۳۹۶ زوارین

نماز ترازوی سنجش شخصیت انسان هست/ ویژگی نماز مقبول چیست؟
آیت الله جاودان اعلام کرد: میزان سنجش اعمال و تمامي شخصیت هر انسان نماز هست و نماز واقعی یک سرمایه برای حیات خالص و ابدی آخرت هست.

به گفته خبرنگار مهر ، چهارشنبه های حسینیه شیخ مرتضی زاهد حال و هوایی دیگر دارد، درون این جلسه معنوی تمامي اقشار خصوصا طلاب و جوانان حضور دارند. این مراسم چهارشنبه ۲۵ بهمن بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت الاسلام کریمی، کارشناس احکام آغاز شد.
حجت الاسلام کریمی درون این جلسه به بیان احکام نجاست لباس نماز گزار پرداخت و سپس به برخی از پرسش های حضار پاسخ داد، سپس درون ادامه سخنرانی هفتگی آیت الله محمد علی جاودان، نوه مرحوم شیخ مرتضی زاهد و از شاگردان خاص مرحوم آیت الله حق شناس آغاز گردید.
آیت الله جاودان درون این جلسه با اشاره به آیه ۶۶ سوره عنکبوت که می فرماید: « وَمَا هَذِهِ الْحَیَاةُ الدُّنْیَا إِلَّا لَهْوٌ وَلَعِبٌ وَ إِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِیَ الْحَیَوَانُ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ » اعلام کرد: حیات این دنیا چیزی جز لهو و لعب نیست و سر تا سر زندگی آدم بازی هست ولی حیات اصلی و زندگی درون آخرت هست. درون این دنیا هیچ چیز نیست جز اینکه تمامي اين یک فیلم هست که اين را می بینید و وقتی هم این فیلم تمام شد هیچ چیزی نیست و دست آدم از این زندگی کوتاه می شود.
وی ادامه داد: ولي این آدم یک روز به یک سرزمین می رود که آنجا حیات و زندگی اصلی اش هست و زندگی فقط آنجا هست. حالا آدم باید ببیند درون این دنیا آیا فقط سرگرم لهو و لعب بوده و بازی کرده هست یا اینکه برای زندگی درون آخرت چیزی تهیه نموده هست.
آیت الله جاودان با بیان اینکه زندگی درون آخرت تمامي چیزش زنده هست و شعور دارد، اعلام کرد: اگر آدم با دست پر از سرمایه زندگی کردن، به آخرت برود آنجا صدرنشین هست. ولي ای کاش این را درون این دنیا می دانستیم، آنجا تمامي چیزش حیات خالص هست و برای این حیات خالص باید از …

خبري پیشنهادی:

نماز ترازوی سنجش شخصیت انسان هست/ ویژگی نماز مقبول چیست؟

مطالب پیشنهادی