فرمانده سپاه ثارالله کرمان عنوان کرد برگزاری دومین کنگره 6500 شهید استان کرمان بعد از 20 سال
۲۳ام دی ۱۳۹۶ زوارین

به گفته خبرگزاری فارس از کرمان، سردار غلامعلی ابوحمزه ظهر امروز درون نشست نرم افزار‌ریزی کنگره بزرگداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان از برگزاری دومین کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان درون سال ۹۷ نيوز داد و اظهار داشت: کرمان پیشتاز این موضوع بوده و درون سال ۷۷ نخستین این نرم افزار را داشتیم که به سراسر کشور سرایت کرد.

وی افزود: درون اين سال برگزاری این کنگره آثار و برکات زیادی را برای کشور داشت و درون پی اين هستیم تا بعد از گذشت ۲۰ سال، اين را برای دومین‌بار برگزار کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به اهداف برگزاری این کنگره اشاره و عنوان کرد: تجلیل از مقام والای شهدا، شناساندن شیوه مدیریت درون دفاع مقدس، حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، معرفی الگو برای نسل جوان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ و حراست از آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) برخی از اين موارد هست.

وی از سیاست‌های کلی برگزاری این کنگره اعلام کرد و تاکید کرد: احیای فرهنگ جهاد و شهادت، ارتقای فرهنگ عمومی، معرفی اسوه‌ها و شهدای برجسته برای نسل جوان درون قالب چاپ و نشر کتاب و ویژه‌نامه، شناساندن ویژگی‌های عملیات‌های دوران دفاع مقدس و فراهم کردن زمینه‌های مشارکت عمومی از جمله اين هستند.

ابوحمزه شهدا را متعلق به تمامي مردم کشور دانست و ابراز داشت: تمامي باید کمک کرده تا این کنگره را با غنای بیشتر و بهتر از ۲۰ سال گذشته برگزار کنیم، این کنگره باید هم خوبی‌های کنگره اول را داشته باشد و هم حرکت‌های جدیدی را مطرح کند.

وی اعلام کرد: برای برگزاری بهتر این کنگره درون شهرستان‌ها، ستاد یادواره شهرستان را داریم و برای استان نیز ۱۹ کمیته تشکیل شده هست، رئیس شورای سیاست‌گذاری این کنگره با استاندار کرمان، رئیس هیأت امناء با نماینده ولی‌فقیه و دبیر جشنواره نیز با فرمانده سپاه ثارالله هست.

انتهای پیام/و


مطالب پیشنهادی