شیخ الازهر خواستار بسیج تمامي امکانات برای برگزاری کنفرانس قدس شد
۱۶ام دی ۱۳۹۶ زوارین

شیخ الازهر خواستار بسیج تمامي امکانات برای برگزاری کنفرانس قدس شد
شیخ احمد الطیب درون بیانیه ای، خواستار بسیج تمامي امکانات برای برگزاری موفق کنفرانس جهانی الازهر با عنوان «یاری قدس» شد که قرار هست ۱۷ ژانویه(۲۷دی)برگزار گردد.

به گفته خبرگزاری مهر ، شیخ الازهر بر ضرورت مشارکت وسیع علما، سیاستمداران و شخصیتهای بین المللی تأثیرگذار درون این کنفرانس و همچنین دعوت از نمایندگان فلسطین و بیت المقدس برای حضور درون کنفرانس مذکور تأکید کرد.
تصمیم الازهر برای برگزاری این کنفرانس که با همکاری شورای حکمای مسلمان صورت می گیرد، درون چارچوب سلسله تصمیماتی هست که شیخ احمد الطیب درون واکنش به تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل صورت می گیرد.
انتظار می رود که این کنفرانس به نتایج مهمی از جمله تأکید بر حمایت از قضیه فلسطین و حقوق مردم اين درون برپایی دولتی مستقل به پایتختی قدس و همچنین حفظ مقدسات اسلامی مسیحی قدس منجر شود و درون برگیرنده توصیه هایی خوبی برای مقابله با خطرات تهدید کننده قضیه فلسطین و شهر قدس باشد.
این تصمیم همچنین درون راستای سلسله تصمیماتی هست که الازهر درون طول سال ۲۰۱۷ برای پیروزی مسأله فلسطین اتخاذ کرده هست، به این اعتبار که فلسطین قضیه اول اعراب و مسلمین هست.
الازهر درون مواضع متعددی بر اهمیت مسأله تأکید کرده هست؛ هیأت علمای بزرگ الزهر درون ماه ژوئن گذشته نشست فوق العاده ای برگزار کرد که درون اين اقدام نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی مبنی بر وضع دوربین درون دروازه های مسجد الاقصی را رد و کلیه اقداماتی که نیروهای اشغالی درون بیت المقدس مرتکب می شدند را محکوم کرد.
هیأت علمای بزرگ الازهر همچنین درون نشست فوق العاده ای که درون ۱۲ دسامبر گذشته برگزار شد، بر مواضع شیخ الازهر درون مورد فلسطین تأکید کردند و عنوان داشتند که قدس، فلسطینی، عربی و اسلامی هست و هیچ چیز نمی تواند، واقعیت تاریخی این شهر را از بین ببرد؛ آنها …

خبري پیشنهادی:

شیخ الازهر خواستار بسیج تمامي امکانات برای برگزاری کنفرانس قدس شد

مطالب پیشنهادی