شهید حمید تقوی‌فر اعلام کرد درون این عملیات شهید می‌شود/«حشد‌الشعبی» این مرد را فراموش نخواهد نکرد
۷ام دی ۱۳۹۶ زوارین

به گفته گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مراسم سومین سالگرد شهادت سردار حمید تقوی‌فر از فرماندهان و موسسان  گروه مردمی سرایا الخراسانی حشد الشعبی درون عراق با حضور سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه، راشد الراشد از رهبران انقلاب بحرین، خانواده شهید و جمعی از دوست داران شهید از کشورهای عراق و بحرین روز گذشته برگزار شد.

علی یاسری فرمانده گردان‌های سرایای الخراسانی عراق درون این مراسم دقایقی به  سه دهه مجاهدت شهید تقوی‌فر درون آموزش و سازماندهی فرماندهان‌ عراقی پرداخت و اعلام کرد: سال ۱۹۹۶ این شهید درون عملیات مهمی درون عراق حاضر بود که توانست ضربه مهلکی به رژیم بعث عراق بزند. شهید تقوی درون زمان وجود داعش هم با فرماندهی دقیق و هوشمندانه خود مانع رسیدن داعش به اهدافش شود.

وی اعلام کرد: شهید تقوی همچون خورشیدی هست برای ملت عراق و هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود. درون زمانی که داعش به سمت بغداد، آمرلی و جرف الصخر حرکت کرده بود او توانست جلوی پیشروی‌شان را بگیرد و اين مناطق را آزاد کند و نیروهای مقاومت را درون منطقه بلد سازماندهی و برای دفاع آماده کرد.

فرمانده گردان‌های سرایای الخراسانی عراق ادامه داد: درون یکی از درگیری‌ها درون منطقه ضلوحیه تیر قناصه دشمن به چفیه‌اش اصابت کرد که شهید تقوی‌فر بعد از این اتفاق اعلام کرد: من به زودی شهید می‌شوم. وقتی عملیات به دلیل شرایط جوی به تعویق افتاد اعلام کرد شهادتم به تاخیر افتاده هست. زمانی که او را از رفتن به خط مقدم منع کردیم ۲ رکعت نماز خواند و به خط مقدم رفت و شهید شد که بنابراين از شهادت به برکت خونش تمامی مناطق این مناطق آزاد شد.

درون ادامه این مراسم راشد الراشد از رهبران انقلابی بحرین نیز به صحبت پیرامون شخصیت شهید تقوی پرداخت و بیان داشت: من سه جلد کتاب درون خصوص این شهید نوشتم و درون کنار اين زندگینامه بسیاری از شخصیت‌ها را خوانده‌ام ولي نمونه و شبیهی مانند حاج حمید پیدا نکردم.

وی ادامه داد: بسیاری از شخصیت‌ها به خاطر رسیدن به مقاصد دنیوی فعالیت می‌کنند ولي فعالیت این شهید به خاطر این چیزها نبود. او با اینکه فرمانده بود ولي درون خط مقدم نیز خود را به خطر می‌انداخت و به این دلیل او را یک الگو برای فعالیت‌هایم گزينش می‌کنم.

همسر شهید تقوی هم دقایقی صحبت کرد و با اشاره به ۳۵ سال زندگی مشترک با شهید تقوی‌فر، اعلام کرد: حمید هر زمان که احساس می‌کرد اسلام درون خطر هست آنجا حضور پیدا می‌کرد. اگرچه ما به خاطر علاقه زیاد به او نمی‌توانستیم دوری‌اش را تحمل کنیم. آخرین باز از او پرسیدم چرا به عراق می‌روی و آیا حضورت درون آنجا نیاز هست؟ از این حرف ناراحت شد و اعلام کرد: «مگر من برای ایران یا عراق می‌جنگم هرجا اسلام درون خطر باشد ما آنجا هستیم و اسلام حد و مرز ندارد».

وی اظهار داشت: یکبار از تلوزیون فیلمی درون خصوص حضرت آقا درون دوران دفاع مقدس را نگاه می‌کرد که رهبری درون اين فیلم خاطره‌ای نقل کردند و فرمودند ماشین ما درون جبهه مشکل پیدا کرد و یکی از رزمندگان مشکل ما را حل کرد، شهید تقوی‌فر بنابراين از این فیلم اعلام کرد اين رزمنده من بودم.

درون ادامه مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم آل الله حمید تقوی فر از تندیس و نقاشی چهره او رونمایی شد.

انتهای پیام/ب


مطالب پیشنهادی