سالروز قیام نوزده دی درون دانشگاه ادیان و مذاهب گرامی داشته شد
۲۳ام دی ۱۳۹۶ زوارین

سالروز قیام مردم قم، روز نوزده دی، با برگزاری جلسه سخنرانی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ادیان و مذاهب گرامی داشته شد.
به گفته روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر انصاری پور عضو هیئت علمی این دانشگاه مراسم گرامیداشت روز نوزده دی، سالروز قیام مردم قم برگزار شد.
درون این سخنرانی که بین نماز ظهر و عصر روز سه شنبه نوزده دی درون نمازخانه دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر انصاری پور ضمن نام بردن از روز نوزدهم دی به عنوان یوم الله و یوم الحق سخنان خود را با اشاره به جایگاه حق درون قرآن آغاز کرد و افزود: حق درون قرآن دارای جایگاه عظیمی هست به نحوی که ۲۵۰ بار این کلمه درون قرآن تکرار شده هست.
وی سپس با قیاس حق و وحی، ارزش حق را بالاتر از وحی خواند و افزود: اصالت ابتدائا ازآن حق هست و وحی ازآن جهت ارزشمند هست که حاوی حق هست.
دکتر انصاری پور درون ادامه روز نوزده دی را مصداق یاری رساندن حق دانست و اعلام کرد: درون طول تاریخ همواره شاهد رویارویی حق و باطل هستیم که هریک یاری کنندگانی داشته اند و یاری کنندگان امام درون این روز جزو یاری کنندگان حق بودند.
عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب قیام نوزدهم دی را ازجمله مهم ترین قیام های دهه های اخیر خواند و سپس درباره جایگاه شهر قم درون احادیث و روایات سخن اعلام کرد.
دکتر انصاری پور اعلام کرد: شهر قم درون احادیث و روایات دارای جایگاه قابل توجهی هست و موردعنایت اکثر ائمه بوده هست.
دکتر انصاری پور سپس به بیان یکی از این احادیث پرداخت و افزود: درون حدیثی از امام کاظم (ع) هست که ایشان درون دیدار مردمی که از شهرری خدمت ایشان رسیده اند سه مرتبه از مردم قم تمجید می کند و از مردی می گوید که از این شهر قیام خواهد کرد و پیروانی خواهد داشت که قلب هایشان درون حق طلبی چون حدید استوار خواهد بود و درون گردباد حوادث از پا نخواهند افتاد.


مطالب پیشنهادی