رمز پیروزی جوانان درون دفاع مقدس دقت به معنویت بود
۱ام بهمن ۱۳۹۶ زوارین

به گفته خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز نيوز حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا آشتیانی با بیان اینکه راه‌های نفوذ شیطان به درون و قلب انسان زیاد هست و یکی از این راه‌ها، فضای مجازی هست، اظهار داشت: این فضا چاقوی دو لبه هست، به همان اندازه که می‌تواند موجب گمراهی شود، می‌تواند موجب دسترس برای تبلیغ دین قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه بر پايه روایات متعدد مبارزه با هوای نفس و شیطان جهاد هست، اعلام کرد: جهاد به اقسامی چون اصغر و اکبر تقسیم می‌شود و جهاد اکبر که همانا مبارزه با نفس و شیطان هست به مراتب مهم‌تر، افضل و سخت‌تر از جهاد اولی هست.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: درون جهاد اصغر دشمن بیرونی مشخص هست، ولی درون جهاد اکبر، دشمن و شیطان مشخص نیست. اگر آدمی بتواند درون برابر هوای نفس خود بایستد و خواسته اين را برنیاورد درون حقیقت زمینه نجات خود را فراهم و خود را پیش خدای متعال عزیزتر کرده هست.

وی افزود: اگر انسان درون مقابل امیال نفاسی مقاومت نکند و جهاد نکند، راه ذلت را برای خود به ارمغان آورده هست.

آشتیانی عنوان کرد: رمز پیروزی جوانان این مرزوبوم درون طول هشت سال دفاع مقدس درون مقابل دشمن بعثی، دقت به معنویت و جهاد اصغر و بالاتر اکبر بوده هست و خدای متعال هم برای این دسته انسان‌ها که درون میدان جهاد اصغر و اکبر با موفقیت عبور کردند، بهترین درجات بهشت را به اين‌ها عنایت خواهد کرد.

انتهای پیام/ی


مطالب پیشنهادی