رشته نقاشی ایرانی ایجاد شد/ ابلاغ دو مقطع ارشد و کارشناسی
۷ام دی ۱۳۹۶ زوارین

دین و اندیشه

رئیس کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی از ایجاد رشته نقاشی ایرانی درون دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نيوز داد.

مجید سرسنگی درون گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ایجاد رشته نقاشی ایرانی اعلام کرد: کارگروه هنر شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، رشته نقاشی ایرانی را درون دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ایجاد کرد.

وی ادامه داد: دوره های نقاشی ما درون رشته هنرهای تجسمی، به صورت عمده هم از نظر تاریخی و هم از نظر تکنیکی معطوف به نقاشی غربی هست.

رئیس کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی افزود: دوره کارشناسی نقاشی ایرانی درون مجموع تمام و تصویب شده و به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی ادامه داد: کلیات دوره کارشناسی ارشد نقاشی ایرانی نیز تصویب شده و کم تر از دو هفته آینده، این رشته نیز ابلاغ می شود درون واقع این رشته بر روی تاریخ، محتوا و تکنیک نقاشی ایرانی تمرکز دارد.

سرسنگی افزود: ما معتقدیم با تصویب و ابلاغ این رشته درون دو مقطع مذکور، یک تحول جدید و عمیقی درون بحث دقت به نقاشی ایرانی، نقاش های ایرانی، تکنیک های نقاشی ایرانی به وجود خواهد آمد.

وی ادامه داد: ما فکر می کنیم، سال تحصیلی آینده این دو دوره می تواند درون دفترچه کنکور قرار گیرد تا دانشگاه های علاقمند بتوانند درون این دوره ها دانشجو پذیرش کنند.


مطالب پیشنهادی