دعوت مراجع تقلید و نهادهای حوزوی برای حضور یکپارچه درون راهپیمایی 22 بهمن
۲۱ام بهمن ۱۳۹۶ زوارین

مراجع عظام تقلید و همچنین نهادهای مختلف حوزوی با صدور بیانه های جداگانه ی بر حضور یکپارچه ملت درون راهپیمایی ۲۲ بهمن و اعلام حمایت تمامي جانبه از نظام اسلامی مقابل بدخواهان و استکبار جهانی تاکید کردند.

به گفته سرویس قرآن و معارف ذاکرنیوز ، آیت الله حسین نوری همدانی درون دیدار جمعی از پاسداران دفتر نمایندگی سپاه سیدالشهدا استان تهران اظهار کرد: بندگان درون قرآن به عبادت خدا و دوری از طاغوت فراخوانده شده و خداوند درون کمین ستمکاران هست.
وی خاطرنشان کرد: استکبار، صهیونیسم و منافقان نیز درون برابر پیامبران و رهروان راه حق بودند و هیچ گاه چراغ خداوند خاموش نمی شود.
این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت روز ۲۲ بهمن اعلام کرد: باید دقت داشت پیروزی انقلاب ادامه راه پیامبران خدا بود. مردم درون برابر جباران قیام می کردند و آرزو داشتند نظامی بر پايه ارزش های اسلامی برقرار شود.
وی خاطرنشان کرد: فقها آرزو می کردند نظامی بر پايه ارزش های اسلامی حاکم باشد که درون نهایت فردی مبارز و مجاهد به نام امام خمینی(ره) درون میدان حضور پیدا کردند و پیروزی انقلاب را رقم زدند.
آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: انقلاب اسلامی جهانی هست و درون صف مبارزه برای نجات مستمندان و حمایت از آنها قرار دارد. نمی توانیم درون برابر جریان بحرین، یمن و سوریه بی تفاوت باشیم.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه امام خمینی(ره) چهره استکبار را به مردم شناساندند اعلام کرد: این استکبار همان هست که به عربستان برای کشتن یمنی ها اسلحه می دهد. باید به این نکته دقت داشت که تمام جنایت ها از غرب سرچشمه می گیرد.
وی یادآور شد: انقلاب بیدارگری به وجود آورده و قله های جهان را درمی نوردد بنابراین امام خمینی(ره) می فرمایند قدر این انقلاب را بدانید تا به دست نامحرمان نیفتد.
آیت الله نوری همدانی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) و امام درون رأس حکومت درون اسلام قرار دارند و درون غیبت امام معصوم باید فردی فقیه، شجاع، مدیر و مدبر اداره حکومت را بر عهده گیرد که اکنون آیت الله خامنه ای این ویژگی ها را دارند.
این مرجع تقلید با بیان اینکه با پیروزی انقلاب زیرساخت ها تغییر کرد و بر این پايه فرهنگ و اقتصاد از خدا و رسول اکرم(ص) تبعیت می کند اعلام کرد: درون چنین شرایطی وظیفه سنگین هست؛ مسؤولان وظیفه دارند که به مردم خدمت داشته باشند. مردم جان و خون دادند تا اسلام پیاده شود درون اسلام فقر، ظلم و جهل وجود ندارد.
وی با بیان اینکه بیکاری، گرانی و سختی معیشت بر خلاف اسلام هست تأکید کرد: باید مردم زندگی مرفه داشته باشند و مسؤولان درون این زمینه وظیفه سنگینی بر عهده دارند بنابراین باید سعی کنند برای مردم رفاه و اشتغال به وجود آورند.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه انقلاب ما دینی و مذهبی هست که باید حفظ شود اعلام کرد: شرکت مردم درون راهپیمایی روز ۲۲ بهمن واجب هست. مردم روز ۲۲ بهمن با جوش و خروش درون صحنه حضور یافته و علیه استکبار و صهیونیست شعار سر می دهند.
ملت درون ۲۲ بهمن دشمنان را مایوس می کنند
آیت الله ناصر مکارم شیرازی درون درس خارج فقه خود که درون مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن دهه فجر و پیروزی انقلاب اعلام کرد: درون راهپیمایی ۲۲ بهمن تمامي شرکت می کنند و به دشمن ضربه می زنند و مشخص می شود که مردم بنابراين از ۴۰ سال هنوز به انقلاب علاقه دارند و دشمن مأیوس و ناامید می شود؛ این اغتشاشات امید کاذب برای آنها ایجاد کرده بنابراین با شرکت درون راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهیم این امید به ناامیدی منتهی می شود.
وی خاطرنشان کرد: ما می دانیم که انقلاب ما با تمامي انقلاب ها تفاوت دارد. انقلاب های دیگر متکی به شرق یا غرب بوده و بدون مرکز اتکا نمی توانستند انقلاب خود را پیش ببرند ولی انقلاب اسلامی بدون تکیه بر هیچ کدام از این عوامل پیشرفت کرده هست.
استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: هشت سال جنگ به کشور تحمیل شد و ما درون بدترین شرایط و دشمن درون بهترین شرایط بود یعنی تمام دنیا به آنها کمک می کردند و حتی سلاح کشتار جمعی درون اختیار آنها قرار می دادند ولی تحمل کردیم و دشمن نتوانست کاری کند و اکنون یک وجب از خاک ما درون اختیار دشمن نیست.
وی با اشاره به عوامل پیروزی انقلاب اعلام کرد: وحدت از جمله عوامل پیروزی بود که امروز شعار می دهیم ولی درون عمل برخی خلاف اين گام برمی دارند. اختلاف عامل شکست هست و انسان عاقل به سراغ شکست نمی رود.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: هنوز عده ای درون حال صحبت درون مورد انتخابات هستند و انتقام های انتخابات را می گیرند. جناح ها باید دست به دست یکدیگر دهند وانتقاد دوستانه داشته باشند.
وی عنوان کرد: آمریکا می خواهد با اروپا علیه ما متحد شود و به عوامل خود درون شورای امنیت رشوه می دهد تا علیه ما متحد شوند بنابراین درون چنین شرایطی اتحاد مهم هست.
استاد حوزه علمیه قم خلوص نیت را از دیگر عوامل مهم ذکر کرد و افزود: ابتدای انقلاب تمامي به یکدیگر کمک می کردند و به فکر یکدیگر بودند؛ چنین خلوص نیتی باید وجود داشته باشد و تمامي باید با وحدت و خلوص نیت دست به دست یکدیگر دهند؛ بر این پايه انقلاب ۴۰ سال سهل هست تا ظهور امام زمان(عج) باقی می ماند.
دعوت آیت الله جوادی آملی از مردم برای حضور درون راهپیمایی ۲۲ بهمن
آیت الله جوادی آملی درون ادامه سلسله جلسات درس اخلاق با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن، از تمامي اقشار به ویژه بانوان برای حضور پررنگ درون این راهپیمایی دعوت به عمل آورد و بیان کرد: زنان درون مقابل این رفتار برخی از دختران ناآگاه که روسری خود را برداشتند باید همپای مردان درون راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا کنند.
وی تاکید کرد: «آبرو» غیر از مال و خون هست، آبروی مومن مال خود او نیست بلکه نزد او امانت هست، آبرو حق الله هست و ما فقط امین الله هستیم بنا بر این هیچ کس حق ندارد عفت، آبرو، و عصمت خود را که حق الله هست بریزد. تمامي زنان و مردان باید آبرومندانه از این حق صیانت کنند، نباید کاری کنیم که از عزت و جلال و شکوه ما کم شود.
این مرجع تقلید تاکید کرد: ضمن احترام به تمامي اصناف و اقشار جامعه، تمامي مردم با وجود برخی ایرادات و مشکلات که درون کشور وجود دارد، درون راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند و عزت و شکوه اسلام و نظام اسلامی را بخواهند، دفاع ما از اصل انقلاب و نظام باشد، درون صحنه به خوبی حضور داشته باشیم و به خصوص زنان با حضور خود عفاف و حجاب را بیش از پیش شکوفا کنند.
آرزوی دیرینه شیعیان درون ۲۲ بهمن برآورده شد
آیت الله جعفر سبحانی هم درون درس خارج فقه امروز خود که درون مسجد اعظم قم برگزار شد از عموم مردم برای حضور درون راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد و اعلام کرد: درون ۲۲ بهمن ۵۷ خداوند متعال تمامي نعمت بزرگی را به مومنان و شیعیان داد و آرزوی دیرینه شیعیان و علما درون این روز برآورده شد.
وی تاکید کرد: درون چنین شرایطی مسؤولان نسبت به مردم وظیفه بسیار سنگینی دارند و تمامي باید همت داشته باشند که صرف نظر از خواسته های شخصی منافع انقلاب و مردم را درون نظر بگیرند.
ملت حضوری فراتر از انتظار درون صحنه خواهد داشت
آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید نیز ضمن دعوت از همگان برای حضور پرشور درون راهپیمایی ۲۲ بهمن بیان کرد: مردم درون تمامي عرصه های حساس نظام حضوری فراتراز انتظار درون صحنه داشته اند.
وی با اشاره به اینکه باید قدردان ملت باشیم، اعلام کرد: ملت همیشه درون عرصه دفاع از اسلام و انقلاب پیشتاز بوده و مردم ایران صاحبان اصلی این انقلاب به شمار می روند.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه حضور ملت درون عرصه های مختلف از جمله انتخابات و راهپیمایی نشان دهنده دلسوزی ایشان نسبت به انقلاب و خون شهدا هست، تاکید کرد: مردم درون روز ۲۲ بهمن امسال بار درگیر وفاداری خود را نسبت به نظام اسلامی به رخ جهانیان خواهند کشید.
دعوت مجلس خبرگان از مردم برای شرکت درون راهپیمایی ۲۲ بهمن
مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه ای ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، از آحاد ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی برای شرکت باشکوه درون راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت به عمل آورد.
درون بیانیه مجلس خبرگان رهبری آمده هست: ملت انقلابی ایران درون حالی گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن می گیرد که انقلابشان از متن توده های محروم نشأت گرفته و با رشادت و شهادت طلبی و پیروی از سلاله حسین (ع) بسیاری از معادلات جهان مدرن را دستخوش تغییرات بنیادین کرد و فروغ امید و گرمی حیات به کالبد سرد و افسرده مسلمانان و مستضعفان دمید و اندیشه و راه بنیانگذارش درون سراسر جهان، مظهر آزادی، استقلال همراه با عدالتخواهی و تفکر مردم سالاری دینی، گردید.
درون این بیانیه تصریح شده هست: امروز با وجود خصومت ها و کینه ورزی های شیطان بزرگ و اذنابش، ملت رشید ایران، به برکت نظام جمهوری اسلامی و زعامت ولی فقیه از بلوغ سیاسی برخوردار شده هست به نحوی که توطئه و مکر دشمنان را به خوبی تشخیص داده و با بصیرت خود اجازه تحقق خواست آنان درون سرزمین اسلامی مان را نخواهند داد. مردم ما بر این نکته واقفند که همچنان مقاومت، هوشیاری، همبستگی و اتکال به خداوند، سرمایه بزرگی هست که برای دستیابی به آینده ای روشن بدان نیازمندیم.
درون این بیانیه آمده هست: مجلس خبرگان رهبری، ضمن عرض تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به ملت شریف، از آحاد مردم بزرگوار ایران برای شرکت باشکوه درون راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، دعوت به عمل می آورد تا همانند گذشته حضوری پرشور و وحدت آفرین داشته، پیمان خویش را با امام راحل(ره)، شهیدان فجرآفرین و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) تجدید کنند و با فریاد رسای خود مشت محکمی بر دهان دشمنان انقلاب اسلامی به خصوص آمریکای جنایتکار بکوبند.
حضور ملت درون راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعت مجدد با ولایت فقیه و پاسداشت دستاوردهای نظام هست
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن اعلام کرد: حضور پر شور و شعور ملت بزرگ ایران درون راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعتی مجدد با ولایت فقیه و پاسداشت دستاوردهای نظام اسلامی و ارزش های الهی و درون حقیقت عرصه نمایش و مانور قدرت اسلام و انقلاب اسلامی هست.
درون اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده هست: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از الطاف و نصرت های الهی بود که خداوند نصیب ملت ایران کرد «ذلِکَ فَضلُ اللَّهِ یُؤتیهِ مَن یَشاءُ». این انقلاب بزرگ امروز درون حالی وارد چهل سالگی خود می شود که مسیری پر عزت و سرشار از اقتدار را پیموده هست. سربلندی امروز ما نتیجه و پاداش عهد و پیمانی هست که با خدا و رسول خدا برای نصرت دین الهی بسته بودیم و پیروزی انقلاب اسلامی اجر عظیم الهی به وفا داری ملت مسلمان ایران هست.
درون این اطلاعیه تصریح شده هست: علی رغم تمام دشمنی ها، کلمه ی طیّبه نظام جمهوری اسلامی هر روز ریشه دار تر و ثمر بخش تر می شود ، ولي توطئه دشمنان متوقف نشده و همچنان ادامه دارد. کمترین سستی و اهمالی می تواند دشمن غدّار را به طمع اندازد تا با حیله و ترفندی جدید و نقابی دیگر پایه های قدرت نظام را نشانه بگیرد. لذا لازم هست با حفظ انگیزه های دینی و دقت به جوانان پُرانگیزه و مؤمن، به تقویت اقتدار درونی کشور بپردازیم و تا زمانی که ساخت درونی این نظام برپایه دین، مردم و ارزشهای الهی هست، هیچ قدرتی توان ضربه زدن به این بنای پولادین را نخواهد داشت.اجرای احکام دین، عدالت خواهی و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض از اهداف و شعار های ارزشمند انقلاب اسلامی بودند که برای حفظ انقلاب باید این شعار ها را حفظ کرد و نگذاشت هیچ گونه انحرافی از صراط مستقیم انقلاب اسلامی صورت بگیرد.
درون این اطلاعیه آمده هست: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و مقام و منزلت بنیانگذار عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمة الله علیه) و شهدای گرانقدر نهضت اسلامی اعلام می دارد: مدیریت الهی و سکان داری امام راحل(ره) و بنابراين از ایشان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مدظله العالی» درون ظلّ توجهات حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قدرت حقیقی اسلام ناب را به صحنه آورده هست. این نیروی قدرتمند همچنان برای مبارزه ای بی امان با استکبار جهانی درون میدان حضور دارد و تا پایان ظلم و ستم به این مبارزه ادامه خواهد داد. عمر با عزت انقلاب اسلامی نشان می دهد ولایت فقیه چه نقش عظیمی درون پیشبرد اهداف نظام اسلامی داشته هست و رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مدظله العالی» درون مدیریت بحران ها و چالش های پیش روی جمهوری اسلامی، اکنون ایران را به یک قطب قدرتمند و تاثیر گذار درون تحولات جهانی تبدیل کرده هست. شکست فتنه داعش درون سوریه و عراق، نشر و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی درون بین مسلمانان و کشور های اسلامی،ودر داخل راهبرد های کلان و عمیق معظم له درون پیشبرد اقتدار درونی ، تقویت باور دینی ، بصیرت انقلابی، عدالت ، اقتصاد و معیشت مردم و درون عرصه ی پیشرفت های علمی، فناوری، نظامی، دفاعی تمامي از ثمرات ولایت فقیه و نظام اسلامی هست.
درون بخش دیگری از این اطلاعیه تصریح شده هست: حضور پر شور و شعور ملت بزرگ ایران درون راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعتی مجدد با ولایت فقیه و پاسداشت دستاوردهای نظام اسلامی و ارزش های الهی و درون حقیقت عرصه نمایش و مانور قدرت اسلام و انقلاب اسلامی هست. راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهد داد ، ملت ما آگاهانه چون همیشه همراه و پشتیبان نظام اسلامی و خاموش کننده آتش فتنه ها و آشوب ها درون کشور هست، لذا شایسته هست مسئولان و مدیران نظام اسلامی قدرت و عظمت پایه های مردمی نظام اسلامی را درک کنند و عمیقاً و مجدّانه درون مسیر خدمت به این مردم انقلابی گام بردارند و این ملت فداکار را درون مسیر عزت و اقتدار همراهی کنند.
حضور آحاد ملت درون راهپیمایی ۲۲ بهمن محاسبات خصمانه سران ظلم را بر هم می زند
مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: سران ظالم، سیاستمداران و تحلیل گران بین الملل، چشم به حضور آحاد ملت بزرگ ایران درون راهپیمایی و گرامیداشت روز بیست و دوم بهمن ماه دوخته اند که بدون شک حضور گسترده درون این همایش ملی، محاسبات خصمانه آنان را برهم خواهد زد.
درون اطلاعیه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده هست: ایام الله دهه مبارک فجر یادآور قیام و انقلابی بزرگ درون تاریخ ایران هست که مردمانی مؤمن و فداکار با اتکا به عنایات خداوند منان، رهبری حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام خمینی(قدس الله نفسه الزکیه)، ایثار و از خود گذشتگی بی مانند ملت شریف ایران و نثار خون هزاران شهید، تحولی شگرف درون تاریخ ایران اسلامی، رقم زدند. انقلابی که از آغاز نهضت تا پیروزی با اهداف و آرمان های مقدس الهی و اسلامی همراه بوده که فطرت های پاک و قلوب مؤمنین و آزادگان جهان را جذب و هم چنان با صلابت راه کمال خود را تا فتح قله های افتخار و پیروزی با قدرت ادامه می دهد.
درون این اطلاعیه تصریح شده هست: گفتمان انقلاب اسلامی که برآمده از شرع و عقل هست نگاه جهانیان را به این معجزه قرن هر روزه افزون تر می کند که درون این میان آنچه بیش از تمامي مورد اعجاب و تحسین قرار می گیرد، پایداری و اصرار ملت عزیز ایران بر ارزش ها و آرمان های انقلاب هست که همواره درون مقابل مستبدین و مستکبرین و نقشه ها و فتنه های آنان با بصیرت و هوشمندی، ایستادگی کرده و هرگز پا از میدان مبارزه با ستمکاران و زورگویان عقب نگذاشته و تحریم ها، تهدیدها و ترورها هرگز خللی درون عزم راسخ آنان، ایجاد نکرده و این تمامي نتیجه تصمیمی هست که ملت غیور و بزرگ ایران بر پايه بینشی عمیق گرفته هست.
درون این اطلاعیه خاطرنشان شده هست: پرواضح هست که دشمنان ایران اسلامی هر روزه با حیله ای جدید درصدد آسیب رساندن به ارزش های انقلاب اسلامی، هستند که هربار با پاسخ محکم ملت عزیزمان روبرو گشته اند و اکنون که پیروزی انقلاب اسلامی ایران درون آستانه چهل سالگی قرارگرفته، عظمت و شکوه ایران بیش از گذشته دوستان را امیدوار و دشمنان را مات و مبهوت ساخته هست.
درون این اطلاعیه افزوده شده هست: به راستی چرا انقلاب اسلامی بدون تکیه بر کشور و یا ابرقدرتی و با وجود سخت ترین دشمنی ها این راه پر افتخار را چهل سال هست که ادامه می دهد و خود تبدیل به قدرتی بزرگ و تأثیرگذار گشته و شرارت ها و مرارت ها درون این مسیر سعادت بخش خللی درون اهداف مقدس انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد نکرده هست؟ وچرا دشمنان مأیوس تر از گذشته به نقش تأثیرگزار ایران درون منطقه و بین الملل اعتراف می کنند؟ و چرا مظلومان جهان با نگاهی امیدوارانه، سیاست های ایران را دنبال می کنند؟ و چرا نقش قدرتمند ایران موجب شده که آمریکا و دیگر چپاول گران منابع و منافع کشورهای اسلامی و کشورهای سست اراده منطقه، با صرف هزینه های فراوان، درون سردرگمی وجنون قرار گرفته اند؟ و چرا بنابراين از چهل سال نسل جوان و مؤمن ایرانی با انگیزه و شجاعتی بیشتر، اهداف انقلاب اسلامی را دنبال و حماسه سازان میدان های جهاد و پیشرفت درون عرصه های مختلف قرار گرفته اند؟ و ده ها سؤال دیگر که تمامي برآمده از معجزه انقلاب اسلامی هست.
درون این اطلاعیه آمده هست: آری! ملت شریف و بزرگ ایران با تبعیت از اصل اصیل ولایت فقیه و رهبری رهبر فرزانه و شجاع انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای قدر انقلاب خود را به خوبی می داند و درون مقابل دشمنان خود را نیز شناخته و اعتماد بر آنها را هرگز نپذیرفته و راه پیشرفت را درون وحدت و استقلال درون سایه ایمان به خدا و باورهای انقلابی، می داند و رسیدن به افتخارات را با اتکا بر استعدادها و تلاش خود از جمله تولید علم و فناوری های پیشرفته، اقتصاد مقاومتی، تجهیزات دفاعی و… تا آخر پیشه کار خود، می داند.
درون این اطلاعیه تصریح شده هست: ملت شریف و عزیز ایران! دشمنان قسم خورده ایران اسلامی بنابراين از تجربه شکست های پی درون پی درون میدان های سخت مبارزه، امروزه با روی آوردن به فضای مخرب مجازی، جنگ نرم و ایجاد شبهات درون اعتقادات و باورهای انقلابی و تغییر سبک زندگی اسلامی – ایرانی، درون صدد پیاده کردن نیت های شوم خود هستند که هشدارهای مراجع عظام تقلید به ویژه مقام معظم رهبری درون خطرات و آسیب های فضای مجازی، بر همین پايه هست. از این رو بدخواهان و مستکبرین بدانند که این حربه آنان به واسطه هوشیاری ملت مؤمن ایران کارساز نخواهد بود و خواب آشفته آنان هرگز تعبیر نخواهد شد.
درون این اطلاعیه خاطرنشان شده هست: مردم غیور ایران! اکنون که ایام فاطمیه(سلام الله علیها) مصادف هست با چهلمین سالروز پیروز انقلاب اسلامی، جهانیان مخصوصاً سران ظالم، سیاستمداران و تحلیل گران بین الملل، چشم به حضور آحاد ملت بزرگ ایران درون راهپیمایی و گرامیداشت روز بیست و دوم بهمن ماه دوخته اند که بدون شک حضور گسترده درون این همایش ملی، محاسبات خصمانه آنان را برهم خواهد زد و بار دیگر فریاد پیروزی ملت بصیر ایران اسلامی، امید معاندین و منافقین را به یأس تبدیل خواهد کرد.
درون پایان این اطلاعیه آمده هست: مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قــم ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر به تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم) وبا درک حساسیت های راهپیمایی بیست و دوم بهمن امسال همچون گذشته همراه با مردم موقعیت شناس کشور عزیزمان، درون راهپیمایی شکوهمند روز پیروزی انقلاب اسلامی شرکت وهم نوا با آنان، فریاد عزت و عظمت اسلامی و انقلابی خود را به گوش جهانیان خواهد رساند.
حفظ و تقویت روحیه انقلابی نسخه کارآمد درون استمرار خط نورانی انقلاب
مرکز مدیریت حوزه های علمیه با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از آحاد ملت شریف ایران برای حضور درون راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد: درون برهه کنونی «حفظ و تقویت روحیه انقلابی» نسخه کارآمد ملت ایران درون استمرار خط نورانی انقلاب اسلامی و پیگیری آرمان ها و اهداف بلند اين هست.
درون بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه آمده هست: فجر انقلاب اسلامی درون یوم الله ۲۲ بهمن ماه طلوع کرد و نقطه عطف تاریخ جهان معاصر شد، درون اين ایام نورانی، ملت بلند آوازه و سربلند ایران اسلامی به رهبری امام و مقتدای خود حضرت امام خمینی عمیق ترین تحولات حماسه آفرین را بر محور ایمان به خدای یگانه رقم زد و با ایستادگی بر سر آرمان ها و ارزش های اسلام ناب، دست بیگانگان و مستکبران را از تعرض به کشور ولایتمدار خویش کوتاه کرد.
درون این بیانیه بیان شده هست: و اینک ۳۹ سال بنابراين از پیروزی این انقلاب الهی ، “گفتمان منحصر به فرد انقلاب اسلامی”، جهانی شده هست و نظام و ملت ایران تحت هدایت های مدبرانه رهبری معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای با عبور از گردنه های صعب و دشوار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مقابله با بحران ها و فتنه های “نظام سلطه و صهیونیسم” مهم ترین چالش قدرت های استکباری درون هزاره سوم لقب گرفته هست.
درون این بیانیه افزوده شده هست: این پدیده مبارک که الهام بخش حرکت ها و نهضت های فکری جهان تشنه عدالت و مهرورزی درون زمان حاضربه شمار می رود با حضور هوشمندانه ی مردم هوشیار ایران اسلامی درون صحنه های دفاع از اسلام و انقلاب و پیروی از رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه انقلاب، رقم خورد و صف آرایی دشمنان قسم خورده نظام اسلامی را درون عرصه دشوار جنگ نرم و حمایت آنان از گروه های تندرو تروریستی و کشتار مسلمانان و ده ها نرم افزار حقیرانه و سخیف دیگر برهم زد و معادلات نامتعادل جهان استکبار را تغییر داد.
درون بیانیه خاطرنشان شده هست: درون برهه کنونی “حفظ و تقویت روحیه انقلابی ” نسخه کارآمد ملت ایران دراستمرارخط نورانی انقلاب اسلامی و پیگیری آرمان ها و اهداف بلند اين هست. انقلاب اسلامی و گفتمان اين درون طول تاریخ درخشان خود نشان داد، ظرفیت و استعداد پاسخ به چالش ها و معضلات تاریخ معاصر را به ویژه رفتارهای خصومت آمیز دولت های استکباری، درون راس آنان آمریکای جنایت پیشه را دارا بوده و مردم مسلمان ما با الهام از آموزه های اسلام ناب و پیروی از آرمان های بلند انقلاب و با حفظ وحدت کلمه توطئه های دشمن پلید را درون تمامي زمینه ها خنثی کرده اند و راه روشن خود را که گلگون از خون شهیدان هست به درستی می پیمایند.
درون این بیانیه تصریح شده هست: با تکریم و تعظیم به مقام شامخ شهدای همیشه جاوید انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم وبا تبریک سی و نهمین فجر انقلاب به ملت شریف و بصیر ایران، بر ضرورت بازخوانی چرایی شکل گیری انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردها و پیشرفت های کلان کشور تاکید کرده و از آحاد مردم فهیم و شریف ایران اسلامی برای شرکت درون راهپیمایی غرورآفرین ۲۲ بهمن ماه، دعوت می کند.
درون پایان این بیانیه آمده هست: حوزویان ارجمند و روحانیون مکرم نیزهمگام با مردم آزاده ایران درون این رهاورد بزرگ انقلاب شرکت کرده با آرمان های رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح او، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای تجدید عهد و پیمان خواهد کرد.
حضور چشمگیر مردم درون راهپیمایی ۲۲ بهمن
امام جمعه قم نیز اعلام کرد: ملت ایران پای انقلاب ایستاده هست و دشمنان از نقشه هایی که برای این ملت کشیدند، پشیمان خواهند شد.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری درون دیدار رئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره به عناصر پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب براساس سه عنصر، اسلام، رهبری و مردم به پیروزی رسید، مردم نسبت به اسلام درون دوران رژیم طاغوت از طریق سخنگویان مذهبی آگاهی داشتند.
وی ادامه داد: امام علی(ع) درون خصوص اهداف خود از پذیرش مسؤولیت خلافت اعلام کرد که به دنبال قدرت طلبی نبودند، بلکه می خواستند که فساد درون جامعه دینی ریشه کن شده و به جای اين پاکی و صداقت حاکم شود و امام علی(ع) می خواست احکام الهی درون جامعه به جریان بیفتد.
امام جمعه قم افزود: امام خمینی(ره) آموزه های دینی را برای مردم تبیین کردند، حوزه علمیه درون طول نهضت انقلاب اسلامی به حرکت افتاد و طلاب و اساتید حوزه براساس تکلیف الهی درون خصوص انقلاب روشنگری کردند.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به نقش مردم درون پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: مردم پای اسلام و انقلاب ماندند و درون این راه فداکاری های زیادی کردند، درون دوران جنگ تحمیلی، فشارهای زیادی به کشور تحمیل شد، ولي مردم مقاومت کردند و شهدای زیادی درون دوران دفاع مقدس دادند.
وی ادامه داد: کشورمان با تحریم های اقتصادی و شبیخون های فرهنگی مواجه هست، ولي مردم با این وجود درون صحنه هستند، درون راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد حضور چشمگیر مردم علی رغم خواسته دشمنان خواهیم بود.
امام جمعه قم افزود: درون هر حادثه ای که برای این کشور اتفاق افتاد، شاهد روح تعاون و همدلی بین مردم بودند، مردم مدیران کشور را با همدلی خود غافلگیر می کنند، این مساله وظیفه مدیران را سنگین تر می کند.
دعوت امام جمعه قم از مردم برای حضور باشکوه درون راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه
امام جمعه قم با صدور پیامی به مناسبت ۲۲ بهمن ماه اعلام کرد: درون صحنه بودن مردم به خصوص نسل های جدید درون مواقع گوناگون به رهبری امام خامنه ای، علاوه بر آنکه موجب امیدواری دوستان انقلاب هست، پاسخی کوبنده به فتنه انگیزان داخلی و دشمنان خارجی به شمار می رود.
درون پیام آیت الله سیدمحمد سعیدی آمده هست: انقلاب اسلامی ایران که با قیام بزرگ مرد تاریخ، امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و حماسه ملت درون ۲۲ بهمن ماه اولین ثمره ی خود را آشکار کرد، هرساله با حضور مردم، بر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می افزاید.
درون ادامه این پیام آمده هست: درون صحنه بودن مردم به خصوص نسل های جدید درون مواقع گوناگون به رهبری امام خامنه ای مدظله العالی، علاوه بر آنکه موجب امیدواری دوستان انقلاب هست، پاسخی کوبنده به فتنه انگیزانداخلی و دشمنان خارجی به شمار رفته و تداوم حرکتی هست که شهیدان، پرچم دار اين بوده اند.
درون این پیام اضافه شده هست: از آحاد مردم بصیر و ولایت مدار دعوت می کنم با حضور خود درون راهپیمایی ۲۲ بهمن، پاسخی درخور به یاوه گویان معاند داده و عزت و اقتدار و همبستگی خود را به جهانیان نشان دهند و حماسه دیگری را به وجود آورند. به امید آنکه قلب مقدس حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از این حضور حماسی خشنود شود.


مطالب پیشنهادی