دعای نظر برای درون امان ماندن از چشم زخم
۱۹ام دی ۱۳۹۶ زوارین

دعای نظر برای درون امام ماندن از چشم زخم کاربرد دارد. دعای نظر درون مفاتیح الجنان آمده هست و درون سایر کتاب های دعا هم درون این مورد راه حل هایی وجود دارد.

مجله ستاره درون مورد این که آیا چشم زخم واقعیت دارد یا نه به طور مفصل صحبت کرده هست و درون این مقاله قرار هست درون مورد راهکارهایی برای درون امان ماندن از نظر بد صحبت کنیم. بنابراين با ستاره همراه باشید.

دعای نظر و تعویذ درون مفاتیح الجنان
این دعا درون مفاتیح الجنان آمده هست که امام علی (ع) برای رفع نظر بد اين را توصیه کرده اند:
«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ بِسْمِ اللَّهِ الْعَظیمِ عَبَسَ عابِسٍ وَ شَهابَ قابسٍ حَجَرَ یابِسٍ رَدَدْتُ عَیْنَ العایِنِ عَلَیْهِ مِنْ رَأسِهِ اِلى قَدَمَیْهِ اَخَذَ عَیْناهُ قابِضٌ بِکِلاهُ وَ عَلى جارِهِ وَ اَقارِبِهِ جِلْدُهُ دَقیقٌ وَ دَمُهُ رَقیقٌ وَ بابُ الْمَکْرُوهِ تَلیقُ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرى مِنْ فُطُورٍ ثمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ کَرَّتَیْنِ یَنْقَلِبْ اِلَیْکَ الْبَصَرُ خاسِئاً وَ هُوَ حَسیرٌ.»

دعای نظر بد از امام رضا (ع)
دعای رفع چشم زخم درون آیات و روایات بسیار فراوان هست. درون این جا فقط به نمونه ای از اين ها از امام رضا (ع) اشاره می کنیم. امام رضا (ع) برای رفع نظر بد می فرماید: «هرگاه تو را چشم زدند کف دستت را مقابل صورتت قرار بده و سوره های حمد ، توحید و معوذتین را بخوان و هر دو دستت را به صورتت بکش.»

دعای نظر درون کتاب های دعا
ولي درون کتاب های ادعیه دعاهای رفع نظر به صورت های مختلفی آمده هست که چند مورد از اين را ذکر می کنیم. می توانید دعاهای زیر را بنویسید و همراه خود داشته باشید:
«بسم الله الرحمن الرحیم بسم الله ابراهیم خلیل الله و موسی کلیم الله و عیسی روح الله و محمد صلی الله علیه و اله حبیب الله و رسول الله لو انزلنا هذا القران علی جبل لرایته خاشعا متصدعا من خشیة الله و تلک الامثال نضربها للناس لعلهم یتفکرون»
«یا فتاح یا رضوان وعسی الله ان یجعل بینکم و بین الذین عادیتم منهم مودة و الله قدیر و الله غفور رحیم»
«بسم الله و بالله و من الله و الی الله و فی سبیل الله اللهم الیک اسلمت نفسی والیک وجهت وجهی و الیک فوضت امری فاحفظنی بحفظ الایمان من بین یدی و من خلفی و عن یمینی و عن شمالی و من فوقی و من تحتی و ادفع عنی بحولک و قوتک فانه لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم»
«اعوذ بعزة الله و اعوذ بقوة الله و اعوذ بقدرة الله و اعوذ بنور الله و اعوذ بعظمة الله و اعوذ ببهاء الله و اعوذ بجمع الله و اعوذ بکل الله و اعوذ بعغو الله و اعوذ بغفران الله و اعوذ برسول الله و اعوذ بالائمه علیها سلام علی ما نشاء من شر ما تجد اللهم رب المطیعین»

چطور کسی را نظر نزنیم؟ امام صادق (ع) برای این که نگاه شما سبب چشم خوردن دیگران نشود فرموده اند: «اگر کسی از شما چیزی از برادرش او را متعجب ساخت سه بار بگوید: ماشاءالله لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم . درون روایت دیگری آمده هست که برای از بین رفتن تأثیر چشم زخم ذکر « الله اکبر » را تکرار کنید. همچنین درون روایت آمده هست که درون این جور مواقع گفتن ذکر « آمنت بالله و صلی الله علی محمد و آله » می تواند مانع اين شود که دیگران را چشم بزنید.
چطور از نظر بد درون امام بمانیم؟
برای این کار راه های متفاوتی وجود دارد. ولي بعضی ها با دود کردن اسپند و دسترس از مهره های آبی رنگ به دنبال رفع چشم زخم هستند ولي این راه ها جوابگوی چشم زخم نیست؛ هرچند دود کردن اسپند برای میکروب زدایی بسیار مؤثر هست. برای درون امان ماندن از چشم زخم و نظر دیگران این کارها را انجام دهید:
از کسانی که نگاهشان این قدرت را دارد دوری کنید. زمینه را برای تحت تأثیر چشم دیگران قرار گرفتن مهیا نکنید. سوره های معوذتین (سوره هایی که با «قل اعوذ…» شروع می شود) خصوصاً سوره فلق را زمزمه کنید. پیش از خواب سوره های چهارقل را بخوانید. آیه الکرسی را زیاد بخوانید. صدقه بدهید. حرز امام جواد (ع) را همراه خودتان داشته باشید. متن سوره یس را همراه خود داشته باشید.
گروه مذهبی ستاره


مطالب پیشنهادی