حضور سفیر سابق ایران درون آذربایجان درون دانشگاه ادیان و مذاهب
۲۲ام دی ۱۳۹۶ زوارین

سفیر سابق ایران درون آذربایجان، روز چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶ میهمان دانشگاه ادیان و مذاهب و حجت الاسلام والمسلمین نواب رئیس این دانشگاه و جمعی از سایر مقامات اين بود.
به گفته روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب سفیر سابق ایران درون آذربایجان درون دانشگاه ادیان و مذاهب حضور یافت و با حجت الاسلام والمسلمین نواب رئیس و جمعی از معاونین و اساتید این دانشگاه به دیدار و گفتگو نشست.
محسن پاک آیین درون این دیدار با مروری بر تاریخ صدساله اخیر آذربایجان، این کشور را کشوری با اکثریت شیعه خواند که متأسفانه درون یک قرن اخیر به دلیل تحولات سیاسی ازجمله جدایی از ایران و نیز مبارزه دولت شوروی سابق با دین و مظاهر دینی، دچار آسیب های زیادی ازلحاظ اجتماعی و دینی شده هست.
آقای پاک آیین خرافه گرایی را به عنوان یکی از بارزترین نمونه های این آسیب های دینی و عقیدتی درون جامعه امروز آذربایجان خواند و با اشاره به علاقه جوانان این کشور به علوم دینی بر لزوم بهره مندی از این فرصت جهت نشر صحیح تشیع درون این کشور تأکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین نواب نیز درون این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر سابق ایران درون آذربایجان، این کشور را یکی از کشورهایی خواند که پیروان ادیان مختلف با مسالمت درون کنار هم زندگی می کنند.
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب همچنین درون این دیدار بر لزوم جهت دهی آموزش علوم دینی به سمت دوری از افراط گرایی تأکید کرد.
درون ادامه این جلسه دو طرف درباره نحوه گسترش همکاری های علمی میان دانشگاه ادیان و مذاهب و همتایان آذری تبادل نظر کردند.
سفیر سابق ایران درون آذربایجان درون ادامه حضور خود درون دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت الاسلام والمسلمین دکتر مسجدجامعی مشاور عالی ریاست نیز دیدار و گفتگو و از کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب نیز دیدن کرد.


مطالب پیشنهادی