جوانان درون حال فهمیدن شهید هادی هستند
۲۳ام بهمن ۱۳۹۶ زوارین

به گفته گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، همایش «یاد یاران آسمانی» و «یادواره شهید ابراهیم هادی» و ۳۰۰ شهید گردان کمیل درون سالن وزارت کشور برگزار شد.

درون ادامه این مراسم، علی‌اکبر رائفی‌پور دقایقی با بیان اینکه معنی آیه «صراط‌الذین انعمت علیهم» یعنی امام حسین (ع) و امام حسینی‌ها که باید دقت ویژه‌ای به این راه داشت، اعلام کرد: طبق آیه ۶۹ سوره نساء خوش به حال اهل مؤمن و مؤمنه‌ای که رفیق پیامبر و ائمه معصومین هستند. ضمن اینکه طبق آیه ۲۴ سوره توبه که آیه تمیز دادن منافق از فاسق هست باید دقت ویژه‌ای به این موضوع داشت.
این سخنران درون ادامه تصریح کرد: باید معیار رفاقت درون دنیا را این قرار دهیم که رفیق خدا و رسول خدا و ائمه معصومین باشیم.
وی تصریح کرد: شهدا به دلیل عنایت ویژه به حکم الهی جهاد، به حب دنیا توجهی نمی‌کردند چرا که آنها اقداماتی که انجام می‌دادند فقط برای رضایت خداوند و دین اسلام بوده هست.
رائفی‌پور افزود: شهدای مدافع حرم بسیاری از تعلقات دنیوی و حتی خانواده‌های خود را رها کرده و برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) و ‌آل‌الله سراسیمه شتافته‌اند. شهدا و یاران صدیق خداوند و رسول خدا و ائمه معصومین دنبال دیده شدن نبوده‌اند.

رائفی‌پور بیان کرد: شهید ابراهیم هادی زنده هست چرا که همچنان درون جامعه کنش و واکنش دارد و دلبری می‌کند لذا جوان‌ها با خواندن و شنیدن اقداماتش می‌توانند به اهل بیت و وی نزدیک شوند.
این سخنران با بیان اینکه درون سخنرانی‌های مختلف درون شهرهای ایران جوانان دائم نام شهید ابراهیم هادی را می‌برند، اعلام کرد: این شهید هادی درون حال دلبری جوانان هست و ‌آنها درون حال فهمیدن شهید هادی هستند.جوانان و دلدادگان به شهدا بهتر هست با یک شهید رفیق شده و با وی عهد اخوت ببندند.
رائفی‌پور اعلام کرد: برای من شهید ابراهیم هادی یاد و نام حضرت عباس (ع) را تداعی می‌کند بر همین پايه می‌توانیم این شهید را عباس خمینی (ره) نامید.
وی افزود: شهدا بشارت‌دهنده و دعوت‌کننده مردم به خدا و دین خدا و مؤمنین هستند.
این سخنران خاطرنشان کرد: ابراهیم هادی شهید شد ولي بسیار زیبا شهید شده هست و مثل مادر سادات مزاری نداشته و چیزی از پیکرش باقی نمانده هست. با رفیق یک شهید شدن می‌توان ابراهیم هادی ۳۰ سال پیش و حتی محسن حججی سال گذشته شد.
درون ادامه این مراسم، جانباز علی دلبریان خاطراتی دلنشین از آخرین روزهای زندگی شهید ابراهیم هادی و رشادت‌های وی و همراهانش درون گردان حنظله هشت سال دفاع مقدس روایت کرد. همچنین از هشتصد هزارمین نسخه کتاب «سلام بر ابراهیم» نیزرونمایی شد.
انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی