اهمیت زیارت اربعین درون روایات
۱۱ام دی ۱۳۹۶ زوارین

اهمیت زیارت اربعین درون روایات

زیارتی که سال هاست مردم با شور و حرارت بسیار درون اربعین انجام می دهند و هر ساله بر اين افزوده می شود، چیزی جز خواست و اراده حق تعالی نیست.

  استاد حسین انصاریان درون یادداشتی ضمن تاکید بر اهمیت و فضیلت زیارت اربعین و راهپیمایی عزت آفرین زائران حسینی به تبیین جایگاه این رویداد عظیم جهانی پرداخت که متن اين را درون ادامه می خوانیم؛
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحیم
امام حسین(ع)، عظیم العظمای عالم
نوشته ای را درباره حضرت سیدالشهدا از فیلسوف، حکیم و عارف بزرگی خواندم که درون این نوشته از اين حضرت به «عظیم العظما» تعبیر کرده بود؛ بدین معنا که وجود مبارک حضرت سیدالشهدا درون شأنیت و هویت خودش از هرچه انسان و شخصیت بزرگ درون این عالم هست، بزرگ تر و والاتر هست. از زیارت وارث نیز همین معنا دسترس می شود و می توان تمام ارزش های حضرت آدم(ع) و انبیای اولواالعزم را درون وجود مبارک امام حسین(ع) مشاهده کرد. همانا ایشان بنده ای خاص درون درگاه الهی هست که نه تنها جایگاه ویژه ای درون این عالم دارد، بلکه درون عالمِ بعد نیز از جایگاه ارزشمندی برخوردار هست.
گریه انبیای الهی بر مصائب کربلا
درون روایات رسیده از اهل بیت(علیهم السلام) آمده که جبرئیل امین از همان زمان حضرت آدم(ع) از سوی پروردگار مأموریت یافت که حضرت سیدالشهدا را به حضرت آدم(ع) و تمامي انبیای الهی بشناساند و حادثه کربلا را به صورت مختصر برای آنها بازگو نماید. امین وحی نیز تمام پیامبران را از این واقعه آگاه نمود و تمامي آنها بر مصائب این امام مظلوم گریستند.
گریه ارض و سما بر امام حسین(ع)
ولي تنها پیامبران الهی بر مصائب جانسوز کربلا نگریستند، بلکه اهل بیت(علیهم السلام) هم درون زمان ولادت امام …

خبري پیشنهادی:

اهمیت زیارت اربعین درون روایات

مطالب پیشنهادی