انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان (عج) هست
۲۰ام بهمن ۱۳۹۶ زوارین

انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان (عج) هست

به گفته خبرنگار مهر ، محمد شجاعی، استاد حوزه و دانشگاه، به مناسبت ایام فاطمیه و دهه فجر انقلاب اسلامی درون مراسم بزرگداشت فجر فاطمی که از سوی کمیته مساجد ستاد دهه فجر استان قم درون مسجد امام رضا(ع) برگزار شد، با اشاره به مقام حضرت فاطمه(س) نسبت به سایر امامان اعلام کرد: وجود مقدس حضرت زهرا(س) یک وجود مقدس و نورانی هست و به قدری این بانو با عظمت هست که امام صادق(ع) فرمودند هر کس ایشان را درک کند شب قدر را درک کرده هست.
وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) نیز درباره دخترشان حضرت زهرا (س) می فرماید: نور فاطمه (س) قبل از خلقت آسمان و زمین خلق شده هست. آنهایی که این فرمایش را از پیامبر (ص) شنیدند گفتند بنابراين حضرت زهرا (س) انسان نمی تواند باشد چون فرمودید قبل از خلقت آسمان و زمین ایشان خلق شده اند، پیامبر (ص) درون جوابشان فرمودند: او یک حوری بهشتی انسان نما هست و جنس او از جنس بهشت هست و درون غالب یک انسان ظهور کرده هست. باز شنوندگان از پیامبر (ص) پرسیدند بنابراين ایشان با این مقامش اصلا کجا بوده و کجا زندگی کرده هست؟ که پیامبر (ص) درون جوابشان فرمود: زهرا (س) درون ساقه عرش الهی بوده هست.
شجاعی اظهار کرد: عرش الهی مرکز فرمانروایی خداوند و مظهر حاکمیت اسماء الهی هست و حضرت زهرا (س) آنجا بوده هست. بنابراين حضرت زهرا (س) یک وجود عرشی دارد. 
وی ادامه داد: امکان ندارد کسی بدون الگویی که خدا معرفی کرده به الله و هدف خلقت برسد، هیچ کس نمی تواند با دور زدن ائمه معصومین (ع) به الله برسد اصلا توهم هست کسی فکر کند که بدون معصوم می تواند به رضا و لقای الهی برسد.
این طلبه درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضرت زهرا (س) یک مقام مدیریتی و حاکمیتی بر تمامي ائمه (ع) دارند، اعلام کرد: …

خبري پیشنهادی:

انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان (عج) هست

مطالب پیشنهادی