اندیشکده راهبردی «مطالعات اقلیم استان گلستان» افتتاح شد
۲۳ام اسفند ۱۳۹۶ زوارین

دریافت نيوز : سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳

اندیشکده راهبردی «مطالعات اقلیم استان گلستان» افتتاح شد

به گفته خبرنگار مهر ، گردهمایی بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه های تهران عصر دوشنبه ۲۱ اسفندماه درون دانشگاه تهران برگزار شد. درون این مراسم اندیشکده راهبردی «مطالعات اقلیم استان گلستان» افتتاح شد.
درون مراسم افتتاح این اندیشکده راهبردی استانی و اقلیم محور، جمعی از سران کشوری و لشگری ازجمله دریابان بسیجی علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
اندیشکده مطالعات اقلیم استان گلستان، به عنوان اولین اندیشکده اقلیم محور و مزیت محور درون استان گلستان و مرکز بسیج اساتید این استان به شمار می آید.استان گلستان با مساحتی درون حدود ۲۰۳۶۹ کیلومتر مربع، ۲.۱ درصد از مساحت ایران را دربرگرفته هست. این استان دارای اقلیم متنوع اعم از ساحل دریا، جنگل، کوهستان، دشت و بیابان هست. جدای از این فرصت ها و مزیت های اقلیمی، استان گلستان با آسیب ها و تهدیدهای اقلیمی عمده ای نیز دست به گریبان هست که از اين جمله می توان به حوادث طبیعی همچون سیل، حریق جنگل ها، زلزله و خشکسالی اشاره کرد.
اندیشکده مطالعات اقلیم استان گلستان با اشراف کامل بر فرصت ها و تهدیدات اقلیمی درون این استان، اهداف و نرم افزار ها پیش رو خود را چنین تنظیم نموده هست:
۱- شناسایی و معرفی مسئله های اقلیمی استان
۲- مطالعه و تحقیق و شناسایی عوامل وقوع تهدیدات اقلیمی
۳- شناسایی و معرفی راهکارهای کاهش اثر مخاطرات طبیعی ناشی از تهدیدات اقلیمی و ارایه به مدیران کشوری و استانی
۴- گفتمان سازی، تولید دانش، راهبردنگاری و مطالبه گری درون موضوعات و مسائل اقلیمی
این اندیشکده درون چارچوب نگاه جدید دوران تحولی سازمان بسیج اساتید کشور که بر مسئله محوری و …

خبري پیشنهادی:

اندیشکده راهبردی «مطالعات اقلیم استان گلستان» افتتاح شد

مطالب پیشنهادی