اعمال دوران بارداری از نظر اسلام و قرآن




۱۴ام دی ۱۳۹۶ زوارین

اعمال دوران بارداری از نظر اسلام بسیار فراوان هست. مثلاً خواندن بعضی از سوره های قرآن درون طول دوران بارداری یا دسترس از مواد غذایی که درون روایات توصیه شده و تأثیر مثبتی روی جنین دارد.

هر کسی آرزوی این را دارد که روزی بچه دار بشود و فرزندش از تمامي لحاظ تمام و کمال باشد. درون آیات و روایات پیشنهادهایی وجود دارد که با عمل کردن به اين ها می توانیم هر چه بیشتر به داشتن فرزند ایده آل مان نزدیک تر بشویم. با ستاره همراه باشید تا برای تک تک روزهای دوران بارداری تان یک نرم افزار جامع معنوی ارائه دهیم.

نرم افزار روزانه معنوی برای ایام بارداری
اگر می خواهید نرم افزار بارداری وب چه دار شدن تان سنگ تمام باشد و انشاالله فرزندی سالم و صالح داشته باشید قبل از بارداری دست به کار بشوید و آداب و اعمال قبل از بارداری را هم بجا بیاورید و بعد از اين که باردار شدید به سراغ اعمال زیر بروید:
روزانه ۱۷ بار صلوات بفرستید (به نیت ۱۴ معصوم، انبیا و اولیا، شهدا و صالحین، صدیقین، ملائکه مقرب). روزی ۷۰ بار ذکر استغفار را بگویید. روزانه ۱۰۰ بار ذکر «لا اله الا الله» را بگویید. هر شب سوره واقعه را بخوانید. هر روز صدقه بدهید. روزانه ۷ عدد خرما، ۱۱ عدد فندق و ۲۱ دانه مویز بخورید. هر ماه یک سیب سرخ بخورید و درون دو ماه آخر روزی یک سیب سرخ بخورید.
نرم افزار معنوی برای ماه های بارداری
علاوه بر اعمالی که می توان درون طول نه ماه بارداری انجام داد یک سری از دستورها هستند که مخصوص ماه هایی از بارداری می باشند.

نرم افزار غذایی و اعمال ماه اول بارداری  صبح ها ناشتا یکی دو عدد خرما بخورید. صبح ها کمی سیب شیرین بخورید. روزهای جمعه این ماه خوردن انار شیرین را فراموش نکنید. درون این ماه تا می توانید سوره قدر را بخوانید. روزهای پنج شنبه و جمعه ماه اول سوره های یس و صافات را بخوانید و به شکم خود بدمید.
نرم افزار غذایی و اعمال ماه دوم بارداری درون این ماه هر روز به یک عدد عناب سوره توحید را بخوانید و بخورید. هر هفته کمی شیر و گندم و برنج و کمی شوید را بپزید و بخورید. درون این ماه خوردن سیب شیرین را فراموش نکنید. روزهای پنج شنبه و جمعه این ماه علاوه بر این که ۱۴۰ بار صلوات می فرستید، سوره ملک را هم بخوانید. روزهای جمعه این ماه ۱۰۰ بار صلوات بفرستید.
نرم افزار غذایی و اعمال ماه سوم بارداری هر هفته حتماً گندم با گوشت و شیر بدون روغن بخورید. صبح ها عسل بخورید. هر روز به یک سیب آیه الکرسی بخوانید و بخورید. روزهای پنج شنبه و جمعه این ماه علاوه بر این که ۱۴۰ بار صلوات می فرستید، سوره آل عمران را هم بخوانید. هنگام نمازهای صبح و ظهر و عصر دست روی شکم بگذارید و صلوات کبیره بفرستید (صلوات به همراه و عجل فرجهم و اهلک عدوهم و العن اعدائهم من الجن و الانس من الاولین و الاخرین). هر روز به یک سیب آیه الکرسی بخوانید و بخورید. برای ماه سوم بارداری خوردن سیب و خواندن آیه الکرسی توصیه شده هست.
نرم افزار غذایی و اعمال ماه چهارم بارداری هر روز به یک انجیر سوره تین را بخوانید و بخورید. خوردن سیب شیرین را فراموش نکنید. روزهای جمعه انار شیرین بخورید. صبح ها عسل بخورید. برای این ماه خوردن کندر، انجیر و سیب سرخ توصیه شده هست. درون تمامي نمازهای یومیه تان درون یک رکعت سوره قدر را بخوانید. روزهای پنج شنبه و جمعه سوره های انسان و غاشیه را بخوانید. درون این ماه هر وقت فرصت کردید سوره یوسف را بخوانید.
نرم افزار غذایی و اعمال ماه پنجم بارداری به تخم مرغ سوره حمد بخوانید و بخورید. هر شب بعد از شام مقداری زیتون یا روغن زیتون و سیب شیرین بخورید. روزهای جمعه انار شیرین و صبح ها خرما را فراموش نکنید. از اول این ماه نماز شب بخوانید. تا می توانید درون این ماه سوره های یوسف و حجر را بخوانید. روزهای پنج شنبه و جمعه این ماه درون یکی از رکعت های هر یک از نمازهایتان سوره های فتح یا نصر را بخوانید. بعد از نماز دست بر تربت مالیده و به شکمتان بمالید.
نرم افزار غذایی و اعمال ماه ششم بارداری به انار سوره فتح بخوانید و بخورید. بعد از صبحانه انجیر و زیتون بخورید. هفته ای یک بار مغز استخوان بخورید و از خوردن دنبه درون این ماه پرهیز کنید. درون این ماه تا می توانید سوره فتح را بخوانید. درون روزهای پنج شنبه و جمعه درون یکی از رکعت های هر نمازتان سوره واقعه یا تین را بخوانید. بعد از نماز دستتان را بر تربت بکشید و به شکمتان بمالید.
نرم افزار غذایی و اعمال ماه هفتم بارداری هر روز به میوه به سوره یس بخوانید و بخورید. بعد از غذایتان خربزه بخورید ولی قبل یا بعد از خوردن خربزه آب نخورید. یک بار درون ماه شلغم بخورید. خوردن انار شیرین فراموش نشود. برای این ماه خواندن سوره یس توصیه شده هست. روزهای دوشنبه این ماه سوره نحل را بخوانید. روزهای پنج شنبه و جمعه این ماه سوره های یس و ملک را بخوانید. تا می توانید سوره های توحید و قدر را بخوانید. هر روز ۱۴۰ مرتبه صلوات بفرستید. مقداری حنا به دست ها، زیر بغل، زیر ناف و کف پا بگذارید.
نرم افزار غذایی و اعمال ماه هشتم بارداری درون این ماه حتماً ماست، شیر و عسل را درون نرم افزار غذایی تان قرار بدهید. خوردن کنجد درون این ماه توصیه شده هست. هر روز صبح حتماً مسواک بزنید. روزهای جمعه این ماه انار شیرین بخورید. هفته ای یک بار سرکه بخورید. به کباب و زعفران سوره نصر بخوانید و بخورید. روزهای شنبه این ماه بعد از نماز صبح ۱۰ بار سوره قدر را بخوانید. روزهای یکشنبه بعد از نماز صبح ۲ بار سوره تین را بخوانید. به همین ترتیب روزهای دوشنبه سوره یس، سه شنبه سوره فرقان، چهارشنبه سوره غاشیه یا دهر، پنج شنبه سوره محمد و جمعه سوره صافات را بخوانید. هر روز ۱۴۰ بار صلوات بفرستید. تا می توانید سوره های قدر و توحید را بخوانید. هر وقت فرصت کردید درون این ماه سوره انسان را بخوانید. مقداری حنا به دست ها، زیر بغل، زیر ناف و کف پا بگذارید.
نرم افزار غذایی و اعمال ماه نهم بارداری برای ماه نهم بارداری خوردن سه عدد خرما هنگام صبح توصیه شده هست. به شیر و خرما سوره های انسان و مومنون را بخوانید و بخورید. به تصوير و آینه کمتر نگاه کنید. مقداری حنا به دست ها، زیر بغل، زیر ناف و کف پا بگذارید. از گلاب دسترس نکنید. از خوردن ادویه هایی همچون زردچوبه و فلفل خودداری کنید. خواندن سوره مومنون توصیه شده هست. درون نمازهای عصر سوره های زلزال، عصر و عادیات را بخوانید. روزهای پنج شنبه سوره حج و روزهای جمعه سوره فاطر را بخوانید. حرف آخر
مسلماً درون طول دوران بارداری وضعیت جسمانی مادر اجازه نمی دهد که همواره به فکر بجا آوردن مستحبات و دعاهای توصیه شده باشد ولیکن شما قطره ای از این دریای اعمال مستحب را هم که انجام بدهید مسلماً بر روی نوزادتان تأثیر خودش را خواهد گذاشت. می گویند زن درون هنگام وضع حمل هر دعایی که بکند مستجاب هست بنابراين برای تمامي آنهایی که آرزوی بچه دار شدن را دارند هم دعا کنید. ضمنا مواظب هدیه ای که خداوند به شما می دهد باشید.
گروه مذهبی ستاره


مطالب پیشنهادی